Evi yanan aile yardım bekliyor

Diyarbakır Bağlar ilçesi Mevlâna Halit Mahallesi, Hatboyu Caddesi 443'üncü Sokak'taki bir evde, elektrik kontağından yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, evdeki eşyaların tümü kullanılamaz hale geldi.

20.04.2020 15:15:04 / Güncel / Diyarbakır Haberleri
Destek için  Haberin Videosunu İzle

Evi yanan Çiçek ailesi, zor şartlarda yaşam mücadelesi vermeye başladı. Evi yanan ailenin akrabalarından Murat Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangın sırasında evdeki eşyaların tümünün zarar gördüğünü belirtti.

Çiçek ailesinin zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Çakır, ailenin kendilerine uzanacak yardım eli beklediğini söyledi.

Çakır, "Sabahın erken saatlerinde kız kardeşimin evi yandı. Yeğenlerim beni arayıp evlerinin yandığını ve dışarda kaldıklarını söyledi. Ben de hemen evlerine geldim. Görüldüğü gibi her yer yanmış." dedi.

"Ev şu an kullanılamaz haldedir"

Eniştesinin maddi durumunun iyi olmadığını belirten Çakır, "Eniştem inşaatta çalışıyor. İnşaat çalışmaları da durdurulduğu için maddi durumları iyi değil ve zor bir süreçten geçiyorlar. Yangın, buzdolabı kontağından çıktı. Ev şu an kullanılamaz haldedir. Allah'a şükürler olsun ki, bacıma ve yeğenlerime bir şey olmadı. Kız kardeşim ani bir refleksle uyanmış. Bağlar'da her gün saat 05.00-10.00 arasında elektrikler gidip geliyor. Kız kardeşimin 2'si erkek 2'si de kız olmak üzere 4 çocuğu var. Eniştemin maddi durumu gerçekten sıkıntılıdır. Bu süreçte barınacakları bir yerleri yok. Biz akrabaları olarak onlara yardımda bulunacağız ama hayır sahiplerinden ve devlet yetkilileri tarafından da yardım yapılırsa çok daha güzel olur." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzle
İlgili Videolar İlgili Galeriler