Sokak hayvanları unutulmadı

Adana'da, Pozantı Belediyesinin desteğiyle Sokak Canlıları Koruma Derneği (CANKODER) ve Adana İyilik Hareketi ve Köprü Yardımlaşma Derneği, sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlara el uzattı.

18.12.2019 11:15:05 / Güncel / Adana Haberleri
Destek için 

Pozantı Belediyesinin verdiği destekle Sokak Canlıları Koruma Derneği (CANKODER), Adana İyilik Hareketi ve Köprü Yardımlaşma Derneği tarafından Pozantı ilçesi Akçatekir Mahallesi ve Bürücek mevkiinde, sokak hayvanları için sokak aralarına, çöp konteynerlerinin yanına ve çeşitli noktalara et, tavuk gibi yiyecekler; kuşlar için de duvar gibi belirli noktalara yem ve buğday bırakıldı.

Civar lokantalar ve kasapların destekleri ile sokaktaki yüzlerce hayvan için haftada bir ya da iki defa bu çalışmaları yaptıklarını belirten Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, "Gönüllülerin, Akçatekir hizmet binasına teslim etmiş oldukları tavuk vesaire yiyecekleri, Pozantı Akçatekir ve Bürücek'te açlıktan bitap duruma düşmüş olan köpeklere, kedilere dağıttık ve yanımızda götürdüğümüz buğday ve mısırları da ağaçlara, duvarlara, kuşlara, ormana attık.” dedi. (Ramazan Kösedağ-İLKHA)