• DOLAR 28.992
  • EURO 31.225
  • ALTIN 1866.617
  • ...
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Bosna Hersek’te
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da Bakanlar Konseyi Başkanı Borjana Kristo ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından Stoltenberg ve Kristo görüşmeye ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

Stoltenberg, “Bosna Hersek’te ayrılıkçı ve bölücü söylemler ve başta Rusya olmak üzere yabancı nüfuzundan endişeliyiz. Bunlar, istikrarın altını oyuyor ve reformları zayıflatıyor. Tüm liderlerin birlik ve ilerleme için çalışmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

NATO’nun Bosna Hersek’e olan desteğine değinen Stoltenberg, “Bu bölgenin güvenlik ve istikrarı konusunda olağanüstü bir özveriye sahibiz. Ülkenizin Batı Balkanlar bölgesinin tamamı için önemi nedeniyle yıllardır bu şekilde özverili olduğumuz malumunuz. Bu nedenle de iş birliğini, siyasi diyaloğu ve fiili iş birliğini derinleştiriyoruz” dedi.

Bosna Hersek’in Avro-Atlantik entegrasyonuna desteklerinin sürdüğünü ifade eden NATO Genel Sekreteri, ülkenin reformlara devam etmesini ve savunma kapasitesini güçlendirmeye yönelik adımlarını memnuniyetle karşıladığını belirtti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir