• DOLAR 32.205
  • EURO 35.116
  • ALTIN 2500.695
  • ...
Ed-Dayf: Elinde silah olan herkes, Mescid-i Aksa'yı kurtarma şerefine nail olsun
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Başkomutanı Muhammed Ed-Dayf, siyonist işgalcilerin Filistinlileri hedef alan cinayetlerine ve Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskınlara misilleme olarak bugün "El-Aksa Tufanı" savaşının başladığını duyurdu.

Muhammed Ed-Dayf, El-Aksa televizyonunda yayınlanan konuşmasında, "El-Aksa Tufanı" savaşının başladığını ilan ediyoruz. Düşman güçlerini hedef alan ilk saldırıda 5 bin füze ve roket atıldı" dedi.

Düşmanın Mescid-i Aksa'yı kirlettiğini ve kadın murabıtlara saldırdığını belirten Ed-Dayf, işgalcilere daha önce uyarıda bulunduklarını söyledi.

İşgalcilerin Filistinli sivillere yönelik yüzlerce katliam gerçekleştirdiğini kaydeden Ed-Dayf, "Bugün El-Aksa'nın öfkesi, ümmetimizin ve kahraman mücahitlerimizin öfkesi patladı. Bu sizin gününüz. Düşmana vaktinin sona erdiğini anlatın" şeklinde konuştu.

Muhammed Ed-Dayf, Batı Şeria'da işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna bugünden itibaren son verilmesini istedi ve elinde silah olan herkesin silahını çıkarmasının vaktinin geldiği ifade etti.

El-Kassam Tugayları komutanlarının işgalcilerin cinayetlerine son verme kararı aldıklarını bildiren Ed-Dayf, Müslümanlara da seslenerek sınır tanımadan Filistin'e doğru akın etmeye ve Mescid-i Aksa'yı işgalden kurtarma şerefine nail olmaya davet etti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir