• DOLAR 28.922
  • EURO 31.485
  • ALTIN 1923.55
  • ...
Artvin'de kuduz karantinası! Tam 6 ay sürecek!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Artvin'in Arhavı ilçesindeki Yolgeçen köyünde yaşanan elim olayda, M.G. isimli vatandaş, sahiplendiği köpek tarafından ısırıldı. Sahibini ısıran köpeğin bir sonra ölmesinin ardından yapılan araştırmada köpeğin kuduz olduğu tespit edildi.

3 KÖY 6 AYLIĞINA KUDUZ KARANTİNASINA ALINDI
Söz konusu gelişmenin ardından Artvin'in Arhavi ilçesinde yer alan Yolgeçen, Kavak ve Ulaş köyleri 6 aylığına kuduz karantinasına alındı.

Köpeğinin boynunu sıkan tasmayı açmak için yanına yaklaştığında köpeğinin saldırısına uğrayan M.G., vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. M.G., Rize Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Veteriner hekim kontrolünde tedavisi yapılan köpeğin çok kısa bir süre sonra ölmesi üzerine şüphelenen Arhavi İlçe Tarım Müdürlüğü, köpeğin leşini otopsi için Erzurum Veteriner Kontrol Enstitüsü'ne gönderdi.

Otopsi sonucuna göre köpeğe 'kuduz' teşhisi konulması üzerine, Yolgeçen, Kavak ve Ulaş köyleri 6 ay süreyle karantina altına alındı. Hayvan hareketliliğini ilgilendiren karantinada, ekipler bölgede çalışmalarına başladı.

Bu haberler de ilginizi çekebilir