• DOLAR 28.972
  • EURO 31.216
  • ALTIN 1862.67
  • ...
SON DAKİKA
HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı mahalle ziyaretlerini sürdürüyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz ve beraberindeki teşkilat üyeleri ile birlikte "Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip" adlı proje kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaret ve programlarına devam eden Durmaz ve ekibinin son durağı Kültür Mahallesi oldu.

Mahallede bir dizi incelemelerde bulunan Durmaz, "Uzun bir süredir başlatmış olduğumuz 'Yerel Sorunları Tespit Çözüm İçin Takip' adlı projemiz kapsamında çalışmalar yapmaya devam ediyoruz." dedi.

"Piyasadaki sıkıntılara rağmen esnafımız kanaatkâr"

Kültür Mahallesi'ni ziyaret ederek sorunları tespit ettiklerini belirten Durmaz, "Ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda son ziyaretimizi Kültür Mahallesi'ne yaptık. Mahalle, ilimizin en kalabalık nüfusuna sahip mahallesi. Çeşitli temaslarda bulunduğumuz mahallede esnafımızı ziyaret ederek durumlarını sorduk. Esnaflar girdi fiyatlarının yüksek oluşundan, maliyetlerin artışından şikayetçi. Halkın alım gücünün düşmesi esnafın işlerini olumsuz yönde etkilemiş. Piyasadaki sıkıntılara rağmen esnafımızın kanaatkâr olması sevindiricidir. HÜDA PAR olarak esnafımızın ve halkımızın yanında bulunup sorunlarının çözümü için üzerimize düşeni yapmaya gayret göstereceğiz." dedi. 

"Emekli maaşı açlık sınırının altında"

Ziyaretleri sırasında emekliler ile de görüştüklerini dile getiren Durmaz, "Ziyaretlerimizde görüştüğümüz diğer bir kesim de emeklilerdi. Bir selam verdik bin ah işittik. Enflasyon ve hayat pahalılığı emeklileri ciddi anlamda etkilemiş. Aldıkları maaş açlık sınırının altında olduğu için geçinmekte zorlandıklarını söyleyen emekliler, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmek istiyorlar. Bunun için emeklilikte yaşanan her türlü adaletsizliğin ve eşitsizliğin ortadan kalkması gerektiğini belirtiyorlar." ifadelerini kullandı.

"Emeklilerimiz sitemlerinde haklıdırlar; yanlarındayız ve onları destekliyoruz." diyen Durmaz, kendilerine iletilen sorunların çözümü için ilgili mercilere ulaşacaklarını ve çözümün takipçisi olacaklarını belirtti. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir