• DOLAR 28.922
  • EURO 31.485
  • ALTIN 1923.55
  • ...

Elâzığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, tüm kazancı bu şehre yatırım olarak geri dönen yerel esnafa, Elazığlı vatandaşların sahip çıkmasını ve alışverişlerinde tercihlerini yerel esnaftan yana kullanmasını istedi.

Yerel esnaf kazanırsa bu şehrin kazanacağını dile getiren Ulaş, “Yerel esnafın kazanması bu şehirde binlerce ailenin yüzünün gülmesi, akşam evlerinde sıcak bir yemeğin olması demektir. Ekonomik krizle boğuşan esnafımız ne yazık ki BAĞ-KUR’unu, kirasını, faturalarını ödeyememekte. Vatandaşlarımız küçük ya da büyük alışveriş demeden yerel esnafımızın yolunu tutmalı. Bu şekilde esnafımız bir nebzede olsa rahat bir nefes alabilir.” ifadelerini kullandı.

“Yerelden yapılan her alışveriş; esnafa can suyudur.”

3 harfliler olarak tabir edilen zincir marketlerin Elazığ’a yok denecek kadar bir katkı sunduklarının altını çizen Ulaş “Zincir marketlerin bu şehre her mağazada 2-3 gencimizi çalıştırmak dışında bir faydası yok. Vatandaşlar, alışverişlerini yerel esnaftan yaparlarsa harcanılan para Elazığ’da kalır. Bu paralar da ilimize yatırım olarak geri döner. Vatandaşlarımız bir çorap, bir kalem dahi alacak olduklarında bile yerel esnafa uğrasınlar çünkü küçük alışveriş bile esnafımıza can suyu olacaktır.” diyerek ders zili çalmadan ve çaldıktan sonra yerel esnafın düşünülmesi gerektiğini kaydetti. (İLKHA)