• DOLAR 28.992
  • EURO 31.225
  • ALTIN 1866.617
  • ...
Çocuklarla "Camide Bir Gün " etkinliği düzenlendi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kovancılar İlçe Müftülüğü Yaz Kur’an Kursuna katılan çocuklar arasında arkadaşlık bağını güçlendirmek, çocukların cami merkezli etkinliklerle bir araya gelmelerini sağlamak ve kardeşlik bilincini kuvvetlendirmek amacıyla Merkez Ulu Camide "Çocuklarla Camide Bir Gün" etkinliği düzenledi.

Kovancılar Müftülüğü ve Gençlik Koordinatörlüğünün koordinesinde gerçekleşen etkinlikler, cami merkezli olarak gün boyu devam etti.

Sabah kahvaltısı için camide buluşan öğrencilere, cami görevlisi Ferhat Suiçer tarafından önce topluca abdest alma gösterildi ardından kahvaltı yapıldı.

Daha sonra dini bilgiler dersleri verilip kısa sureler ezberden tekrar edildi. Ayrıca Kovancılar Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Hatip Kaya tarafından öğrencilere "Peygamberimizin Ahlâkı" konulu ders anlatıldı.

Saat 08.00 ile 8.00 arası vakit namazlar cemaatle eda edilirken sonrasında söylenen ilahiler, yapılan ikramlar, çeşitli etkinlik ve oyunlarla çocuklar hem öğrendi hem eğlendi. Öğle Namazı öncesi Bağlar Mahallesi Muhtarı Emrah Özdemir tarafından öğrencilere dondurma ikramı yapılırken öğle yemeği sonrasında öğrencilere tatlı ikramında bulunuldu.

Dolu dolu geçen günün sonunda milli ve dini değerler uğruna can veren şehitler başta olmak üzere tüm geçmişler için Yasin-i Şerif okundu ve bolca dualar edildi. (İLKHA)  

Bu haberler de ilginizi çekebilir