• DOLAR 17.964
  • EURO 18.493
  • ALTIN 1032.89
  • ...
Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı Coşkun: Siyonist zulüm çetesi dünyanın sessizliğinden güç almaktadır
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgalci terör rejiminin, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına bir kınama da Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanlığından geldi.

Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun yaptığı açıklamada, Filistin halkının siyonist rejim tarafından düzenli saldırılara uğradığını belirttti.

“Gazze halkı yıkıma terkedilmiş durumdadır”

Gazze’nin 15 yıldır siyonist rejimin ablukası altında olduğunu ifade eden Coşkun, “İşgalci siyonist rejimin Gazze'deki saldırılarında bugün itibariyle içerisinde çocukların da yer aldığı 15 Filistinli masum kardeşimiz hayatını yitirmiş, 125 kardeşimiz de yaralanmıştır. Saldırıları sürdüreceğini açıklayan işgal rejiminin katliamlarını şiddetle kınıyoruz. 15 yıldır Siyonist rejimin ölümcül ablukası altında ayakta kalmaya çalışan; açlıkla ve ilaçsızlıkla cezalandırılan, sağlıklı su ve temel gıda ürünleri başta olmak üzere yaşamı mümkün kılan ihtiyaç maddelerinden yoksun bırakılan, elektrik ve tıbbi malzemelere erişimi engellenen, adeta bir cezaevine dönüştürülmüş Gazze’de Filistin halkı bir yandan da siyonist rejimin düzenli saldırılarıyla katliamlara uğramaktadır. Siyonist rejimin işgaline sessiz kalmakla yetinmeyen çağdaş dünya ise rejimin işlediği savaş suçlarını da görmezden gelmekte, Cenevre Sözleşmesi’nin ilkelerini yok saymaktadır. Maalesef Türkiye gibi birkaç ülkenin desteği dışında Gazze halkı çağdaş dünya tarafından yalnızlığa ve yıkıma terkedilmiş durumdadır. Siyonist zulüm çetesi tam da dünyanın bu sessizliğinden güç almaktadır.” dedi.

“Erdemli dünyayı harekete geçmeye çağırıyoruz”

Emperyalist dünyanın siyonistlere açıktan destek verdiğini belirten Coşkun, “Küresel emperyalizmin İslam dünyasındaki ileri karakolu olan siyonist rejimin Gazze’deki saldırılarına her zamanki gibi yine açık destek veren ABD ve emperyalist dünyanın bu dünyaya yıkım ve katliamdan başka bir şey vadetmediği ortadadır. Bu nedenle dünyanın beşten büyük ve adil bir dünyanın mümkün olduğuna inanan Memur-Sen/Eğitim-Bir-Sen olarak bu gayrı adil küresel dünya sistemine karşı, başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın bütün mazlumlarıyla dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor, siyonist saldırılarında şehit olan kardeşlerimize yüce rabbimizden rahmet, yaralılara şifa diliyor, işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarına dur demek için erdemli dünyayı harekete geçmeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir