• DOLAR 18.132
  • EURO 18.217
  • ALTIN 1016.49
  • ...
Umut Kervanı Ağrı’da 200 aileye bayram kıyafeti dağıttı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yıl içerisinde farklı farklı yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı Derneği, Ağrı’da bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulundu.

Hayırseverlerden aldıkları kıyafetleri dernek binasında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtan Umut Kervanı Derneği Ağrı Şubesi, ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

 

Hayırseverler aracılığıyla elde ettikleri kıyafetleri daha önceden tespit edilmiş 200 ihtiyaç sahibi aileye dağıtan Umut Kervanı Derneği, köprü görevi görmeye devam ediyor.

Yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Umut Kervanı Derneği Ağrı Temsilcisi Suat Çelik, hayırseverlere, bayram öncesi hem kendilerini hem de ihtiyaç sahibi aileleri mutlu ettikleri için teşekkür etti.

Umut Kervanı Derneği Ağrı Temsilcisi Suat Çelik

Çelik, "Malumunuzdur biz her bayram öncesi giysi yardımı yapıyoruz. Ramazan aylarında gıda dağıtma, yetim giydirme programımız var. Kurban Bayramı’nda da kurban eti dağıtımı var ama bayramdan önceki çalışmalarımızda bugün, cumartesi ve pazar günleri, 200 tane tespitli ailemizi her saat başı 10 aileyi arayarak dernek binamıza çağırdık. Üyelerimizle daha önceden hayırseverlerden aldığımız giysilerin hepsini yaşlarına göre kategorize ettik. Bu şekilde çağırdığımız aileler kendileri seçerek kıyafetlerini aldılar. Gerçekten çok büyük bir mutluluk duyduk, rabbim emeği geçen herkesten, hayırseverlerden de razı olsun. Kurban Bayramı öncesinde böyle güzel bir etkinliğe sebep oldukları için rabbim onları cennetiyle mükâfatlandırsın inşallah. 200 tane ailemizi çağırdık, işte bu ailelerin her birinin üçer, beşer, onar çocuğu olanlar vardı, her birine ayakkabı, alt ve üst olmak üzere ayrı ayrı kıyafetler verdik, herkes kendine göre ayakkabılarını, elbiselerini seçti." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir