• DOLAR 17.965
  • EURO 18.449
  • ALTIN 1039.9
  • ...
Filistinli direniş grupları: Siyonist işgal rejiminin yöneticileri yargılansın
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazım Kasım, cinayetin işgal rejiminin esirlere ve özellikle de hasta esirlere yönelik ırkçı tavrını gösterdiğini söyledi.

Cinayetin işgal rejimi yöneticilerinin Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) savaş suçlusu olarak yargılanmaları gerektiğini bir kez daha gösterdiğini belirten Kasım, Filistinli kadınların daima işgale karşı mücadeleye ortak olduklarını ifade etti.

Kasım, Filistinli kadınların mücadeleye katılmasını engellemek isteyen işgal güçlerinin kadınlara yönelik baskılarını artırdığına dikkat çekti.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) üyesi gruplardan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) de yayınladığı bildiride, Sadiye Ferecallah’ın işgal rejimi zindanlarında esirlere uygulanan kasıtlı tıbbi ihmal politikası sebebiyle şehit olduğunu belirtti. FHKC, “Bu menfur cinayet cezasız kalmayacak. Siyonist düşman bedelini ağır bir şekilde ödeyecek” dedi.

Fetih sözcüsü Munzir el-Hayik, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası toplumu esirleri himaye için göreve davet ederken, Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi de Filistinli kadın esirin hayatını kaybetmesinden tamamen işgal rejiminin sorumlu olduğunu bildirdi. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir