• DOLAR 17.978
  • EURO 18.422
  • ALTIN 1039.61
  • ...
HÜDA PAR Ankara İl Başkanı Karaarslan: Ankara'nın alt yapı sorununa çözüm bulunmalı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ankara'nın birçok ilçesinde benzer alt yapı sorunlarının olduğunu dile getiren Karaarslan, bu tür ölümlerin olmaması ve acı olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerin, soruna bir an önce çözüm bulmalarını istedi.

 

Son yıllarda Ankara'nın en büyük sorunlarından bir tanesinin sel felaketi olduğunu ve hala gündemdeki sıcaklığını koruduğunun altını çizen Karaarslan, "Maalesef birkaç yıldır sel felaketlerinde ciddi anlamda kayıplar veriyoruz. Birçok ilçemizde yaşanan sel felaketinden dolayı kadın, erkek ve genç-yaşlı demeden birçok canımızı kaybettik. Bu anlamda bunun özellikle tespiti konusunda şuna değinmekte fayda var: Haziran ayının ilk haftalarından itibaren Ankara'da ciddi anlamda bir sağanak yağış yaşanıyor ve sel felaketleri oluşuyor. Bu olay sadece bu sene olmuş değil. Bundan önceki senelerde de sel felaketleri yaşanmıştı. Değişmeyen bir şey ise kayıplarımızın ve alt yapı sorunun devam etmesi, hala bununla ilgili tedbirlerin alınmaması." dedi.

"Vatandaş hem canıyla hem malıyla imtihan oluyor"

Sel felaketi nedeniyle kimseyi suçlamadıklarını ancak bir an önce bu konuya çözüm bulunması gerektiğini ifade eden Karaarslan, "Maalesef medyadan takip ettiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla ilçe belediye başkanları ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kendi aralarında, sürekli bir başkasını bu işten sorumlu tutmakta ya da önceki belediye başkanını bu işten sorumlu tutmaktadırlar. Bence bundan tamamen vazgeçilmeli. Ortak bir masa kurulmalı ve ilçe belediye başkanları ile il belediye başkanının da olduğu bir masada, bu konuyla ilgili yapılması gerekenler konuşulmalı, gerekli adımlar atılmalı ve kararlar alınmalı. Yoksa can kaybı vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Son olarak can kayıpların daha fazla yaşanmaması için tedbirler alınması gerektiğini söyleyen Karaarslan, "Maalesef başkente hiçbir şekilde yakışmayan ve yaraşmayan görüntülerle karşı karşıya kalıyoruz. Birçok mahallemizi sel götürmekte ve selle birlikte sokakları balçık kaplamakta, bodrum katlar bununla birlikte kot katlar ağzına kadar sularla dolmakta, vatandaş hem canıyla hem malıyla imtihan olmaktadır. Bununla ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir