• DOLAR 18.097
  • EURO 18.276
  • ALTIN 1019.22
  • ...
Bingöl Üniversitesinde yedi bölüme daha öğrenci alımı yapılacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bingöl Üniversitesinde bazı fakülte ve meslek yüksekokulları bünyesinde daha önce öğrenci alan ve kapanan bölümler ile ilk defa öğrenci alacak bölüm/programlara öğrenci alınması için YÖK’e yapılan teklif, Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından görüşülerek onaylandı. 

Bingöl Üniversitesinin daha önce öğrenci alan ve özellikle salgın sürecinde tercih azlığı nedeniyle kapanan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programına,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programına,  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programına ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Haberleşme Programlarına yeniden öğrenci alımının yapılması için YÖK’e yapılan teklif kabul gördü.

Yine ilk defa öğrenci alımı için Teknik Bilimler MYO bünyesinde bulunan ‘Web Tasarımı ve Kodlama Programı’ ile Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan ‘Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı’ ve ‘Evde Hasta Bakımı Programı’na ilk kez öğrenci alımı teklifi de YÖK tarafından kabul edildi.   

Böylelikle Bingöl Üniversitesi bünyesinde yeni açılan 3 program ile pasif olan ve yeniden aktif hale getirilen 4 programla birlikte toplam 7 program daha 2022-2023 akademik yılında öğrenci alacak.

İlk kez ve yeniden öğrenci alacak programlar ve kontenjanları, 

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı: 20

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programı: 20

Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Web Tasarımı ve Kodlama Programı: 20

Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı: 20

Bingöl Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı: 20

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı: 30 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakımı Programı: 30 olarak belirlendi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir