• DOLAR 17.941
  • EURO 18.433
  • ALTIN 1038.04
  • ...
Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü davanın duruşması görüldü
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Konya'nın merkez Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde aynı aileden 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen davanın duruşması bugün görüldü.

Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Altun ile başka bir dava nedeniyle cezaevinde bulunan sanıklar Lütfi Keleş ve Ali Keleş, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada konuşan Altun, cinayet için hiç kimsenin kendisini azmettirmediğini savundu.

Duruşmada söz alan Dedeoğulları ailesinin avukatları, cinayet dosyasıyla daha önce yaşanan kavgaya ilişkin dosyanın birbiriyle bağlantılı olduğunu belirterek dosyaların birleştirilmesini istedi.

Avukatlar, ayrıca Dedeoğulları'nın evinde kurulu güvenlik kamerasının olay öncesi ve sonrası kayıtlarının incelenmesini talep etti. Lütfi Keleş'in avukatı ise birleştirme talebinin reddini istedi.

Mahkeme heyeti, beyanların ardından Altun'un tutukluluk halinin devamına, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanık Mehmet Altun, Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi'nde 30 Temmuz 2021'de Dedeoğulları'nın evine gitmiş, çıkan tartışma sonucu beraberinde getirdiği silahla ateş açması sonucu Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları'nı katletmişti.

4 Ağustos 2021'de yakalanan Altun hakkında "canavarca hisle tasarlayarak 7 kişiyi kasten öldürme" suçlamasıyla 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmişti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir