• DOLAR 17.897
  • EURO 18.293
  • ALTIN 1033.043
  • ...
Araç sürücüleri dikkat!  Otoyol ve köprülere zam geliyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Zam üstüne zam gelen motorin fiyatına bu gece indirim gelirken araç sürücülerini üzecek bir haber geldi. 1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olmak üzere köprü ve otoyollara yüzde 25 zam yapan Karayolları Genel Müdürlüğü yeniden zam yapmaya hazırlanıyor.

KÖPRÜ VE OTOYOLLARA YÜZDE 40 ZAM GELİYOR
İddialara göre 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri otoyollara büyük zam geliyor. Kulislerde konuşulanlara göre köprü ve otoyol geçişlerine yüzde 30-40 aralığında artış konuşuluyor.

Gazete Durum'dan Olcay Aydilek'in haberine göre kaynaklar, "Köprü ve otoyol geçişleri için zam hazırlığı yapılıyor. Bu konuda yapılan çalışma ilgili birimlerle de paylaşıldı” dedi.

Kaynaklar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın “uygun” bulacağı oranda yapılacak zammın yılın ikinci yarısından geçerli olmak üzere uygulamaya girmesinin beklendiğini belirterek, “Zamla ilgili değişik oranlar gündeme gelebilir. Yüzde 25 de yüzde 35 de olabilir. Yüzde 40'a kadar çıkabilir” bilgisini verdi. 

Karayolları Genel Müdürlüğü, son olarak 1 Ocak 2022'den itibaren geçerli olmak üzere köprü ve otoyollara ortalama yüzde 25 zam yapmıştı. Geçiş ücretlerinin, 2022 yılında iki yönlü olarak alınmasına karar verilmişti. Buna göre (aks aralığı 3.20 metreden küçük iki akslı) araç sahipleri, zam sonrasında 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde tek yönlü geçiş ücreti için 8.25 TL, gidiş-geliş için 16.50 TL ödüyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir