• DOLAR 16.879
  • EURO 17.796
  • ALTIN 988.949
  • ...
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren Göçer, esnafın sorunlarına çözüm bulma noktasında çaba sarf ettiklerini belirtti.

Merkez Şahinbey ilçesindeki mahallelerde esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Göçer, ziyarette, esnafın sıcak ve yoğun ilgisiyle karşılaşırken, esnaf ve vatandaşların HÜDA PAR'a olan teveccühü dikkat çekti.

Esnafın yanı sıra mahalledeki vatandaşların da sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen Göçer, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Göçer'e yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, son dönemlerde neredeyse günlük gelen zamlar, artan hayat pahalılığı ve vatandaşın alım gücünün düşmesinden dolayı satış yapamamaktan yakındı.

HÜDA PAR heyetine yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, özellikle dolar kurundaki yükseliş ile birlikte bazı fırsatçıların ürünlerin fiyatlarını artırmasına bağlı olarak zor günler yaşadıklarına ve satış yapamayan kimi iş yerlerinin kapanma noktasına geldiğine dikkat çektiler.

Dolar kurundaki yükselişin ve yapılan zamların kendilerini olumsuz etkilediğini belirten esnaf, artan hayat pahalılığı nedeniyle iş yapamadıklarını, işlerinde durgunluğun olduğunu ifade ederek ekonomik sorunlara çözüm bulunmasını istedi.

Genel olarak iş yapamamaktan yakınan esnaf, HÜDA PAR heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, HÜDA PAR'a çalışmalarında başarılar dilediler.

HÜDA PAR olarak esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdürdüklerini anımsatan Göçer, "Ziyaretlerde daha çok esnafımızın sıkıntılarını ve taleplerini dinliyoruz. Esnafımız genel olarak ekonomik sıkıntılardan ve satış yapamamaktan dert yanıyor. Esnaf yapılan zamlardan çok olumsuz etkileniyor. Sattığı ürünün yerine yenisini alamıyor. Ürünlerin fiyatının sürekli değişmesinden dolayı müşteriye karşı mahcup olduklarını dile getiriyorlar. Durum böyle olunca esnaf iş yapamıyor. Siftah yapmadan iş yerini kapatan esnafımız var. HÜDA PAR olarak esnaf ziyaretlerimizi aralıksız sürdürüyoruz ve sürdürmeye de devam edeceğiz. İnşallah esnafımızın sorunlarını rapor haline getirerek yetkililere ileteceğiz." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir