• DOLAR 16.573
  • EURO 17.56
  • ALTIN 971.58
  • ...
Bingöllüler ilçelerine doğal gaz getirilmesi için...
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adını karla kaplı bir ova olmasından alan ve yılın 6 ayı kış koşullarının hüküm sürdüğü 1940 rakımlı Karlıova ilçesinde tek yürek olan vatandaşlar, doğal gaz talebinde bulunmak için imza kampanyası başlattı.

Türkiye’nin en soğuk ilçelerinden biri olan ve yılın altı ayını kar altında geçiren Karlıova’da vatandaşlar doğal gaz istiyor. Vatandaşların talebi üzerine ilçedeki tüm köy muhtarları imza kampanyası başlattı. Kampanyaya ilçedeki tüm siyasi partiler de destek veriyor.

Kömür fiyatlarının yüksek olmasından dolayı, vatandaşların kalitesiz kömür kullanmasından dolayı güzel havasıyla bilinen Karlıova’da hava ve çevre kirliliği de artmaya başladı. Artan hava kirliliği çocuk, yaşlı ve Slikozis hastalarının sağlığını tehdit ediyor.

Son zamanlarda Karlıova’nın tek gündemi olan doğal gaz meselesine çözüm bulmak için birlik olan ilçe halkı yetkililerden ter bir talebinin olduğunu, onunda doğalgaz olduğunu belirtti. Karlıova Dörtyol mevkiinde kurulan standa vatandaşlar yoğun ilgi göstererek imza kampanyasına destek verdi.

İmzaların tamamlanmasından sonra muhtarlar tarafından üst yazı ile gerekli makamlara teslim edileceği belirtildi.

“Kış aylarında kömür ile baş edemiyoruz”

Kış ayının sert geçtiğini belirten Muhtar Behçet Bingöl, “Karlıova güze ve soğuk bir memlekettir. Kış aylarında kömür ile baş edemiyoruz, Bingöl merkez bir diğer ilçelere doğalgaz geldiği için bizlerde ilçemiz için doğalgaz talep ediyoruz” dedi.

“Tek talebimiz doğal gaz”

Muhtar Kutbettin Çoşkun,” Vatandaşlarımızın talebi üzerine imza kampanyası başlattık, sağ olsunlar tüm ilçe halkı ve tüm siyasi parti başkanları da bu konuda bizlere destek verdi. Tek bir talebimiz var doğal gaz istiyoruz” açıklamasını yaptı.

“Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz”

Muhtar Mehdi Gülen, “Vatandaşlarımızın tek derdi şuan doğalgazdır. Bu konuda yetkililerin sesimizi duymalarını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Maliyete bakılmaksızın ilçemize doğal gaz istiyoruz”

Muhtar Bayram Karabulak yaptığı açıklamada, “İlçemizin komşu illerinde doğalgaz mevcuttur. İlimiz Bingöl 60 km uzaklıkta ve maliyete bakılmaksızın acil bir şekilde doğalgazın ilçemize gelmesini talep ediyoruz. Çünkü vatandaşların bizlerden tek isteği var oda doğalgazdır” dedi.

“Artık kömürle baş edemiyoruz”

Muhtarlardan Seven Aksoy” Kömür ile baş edemiyoruz artık, kaloriferli bir evin maliyeti 20 bin TL’dir. Vatandaşların kömür alacak güçleri yok. Aynı zamanda kış ayında hava kirliliğinden dolayı dışarı çıkamıyoruz. Buna kalıcı çözüm bulmak adına vatandaşların desteği ile imza kampanyası başlattık ve gerekli makamlara teslim edeceğiz. Karlıova olarak hiçbir şey istemiyoruz. Sadece doğalgaz istiyoruz” ifadelerine yer verdi. (İLKHA)
Bu haberler de ilginizi çekebilir