• DOLAR 16.612
  • EURO 17.506
  • ALTIN 972.38
  • ...
Siirt'te öğrencilere milli ve manevi değerler tanıtıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde öğrencilere yönelik "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum "projesi çerçevesinde protokol imzalandı.

Proje kapsamında Siirt pilot il olarak seçilirken,  Alparslan Ortaokulu da projeye dâhil edildi.

Öğrencilerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan, geliştiren ve kendi yaşantılarında inşa eden fertler olmalarına, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim sahibi, bedensel ve sosyal bakımdan dengeli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan  “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Siirt Valisi/ Belediye Başkanı Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, İl Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, öğrenci ve velilerin katıldığı programda öğrencilere millî ve manevi değerler tanıtıldı.

Öğrenciler ile yakından ilgilenen Vali Hacıbektaşoğlu, öğrencilere başarı dileklerini iletirken projede emeği geçenleri tebrik etti.

Programın ardından Ulu Cami avlusunda öğrencilere çeşitli ikramlar verildi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir