• DOLAR 16.623
  • EURO 17.612
  • ALTIN 976.402
  • ...
2022 Uluslararası Uzay Kongresine Bursa ev sahipliği yapacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Türkiye’nin ilk interaktif uzay ve havacılık temalı interaktif merkezi GUHEM’de Türkiye Uzay Ajansı’nın (TUA) desteği ile dünyanın en önemli uzay aktörlerinin bir araya geleceği 2022 Uluslararası Uzay Kongresi gerçekleşecek.

9-11 Eylül’de düzenlenecek kongreye dünyanın birçok yerinden alanında yetkin uydu, donanım ve yazılım şirketlerinden ünlü bilim insanları ve astronotlar konuşmacı olarak katılacak. 3 gün boyunca sürecek olan kongre, uzay meraklılarının buluşma noktası olacak.

Küresel konular ele alınacak

2022 Uluslararası Uzay Kongresi (ISC 2022) kapsamında farklı ülkelerin uzay ajansları ve uzay endüstrisinin sektör temsilcileri GUHEM’de buluşacak. Açılışını TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım’ın yapacağı toplantıda uzay endüstrisini daha ileri seviyelere taşımak amacıyla alandaki son gelişmeler, yaklaşımlar ve küresel konular ele alınarak fikir paylaşımları yapılacak.

Kongre’ye NASA ve ESA Astronotları ile birlikte Spire, GMV Aerospace and Defence, Redwire Space Europe, Planet, AAC Clyde Space, Maxar Technologies, Nanoracks Europe, Beyond Gravity, Türksat, PlanS, Arianespace gibi uydu, yazılım ve donanım firmalarından 90’dan fazla konuşmacı katılacak. 

2022 Uluslararası Uzay Kongresi (ISC 2022) şirketlere uluslararası ortaklıklar kurmaları için fırsat sağlayarak uzay alanında Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayacak. Toplantı aynı zamanda gençlere uzay endüstrisinde fark yaratabilecekleri ve başarılara imza atabilecekleri mesajını vermeyi hedefliyor.

Dünya uzay sektörünü Bursa’da ağırlayacak olan kongre tecrübe paylaşımı, iş birliği ve endüstriyi daha da ileri taşımak için uygun bir platform sunacak.

“Önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak olmasından çok memnunuz”

Bursa Sanayi ve Ticaret Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay

Bursa Sanayi ve Ticaret Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO’nun ortaya koymuş olduğu vizyon çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destekleri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile hayata geçirdikleri GUHEM’in böylesi önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak olmasından çok memnun olduklarını dile getirdi.

Dünyanın uzay endüstrisi liderleri ve uzay ajansları 9-11 Eylül tarihleri arasında GUHEM’de bir araya gelecek. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir