• DOLAR 16.55
  • EURO 17.578
  • ALTIN 972.419
  • ...
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den öğretmen ataması açıklaması!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, atama bekleyen öğretmenlerin durumunu kaleme aldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarına köşesinde yer veren Selvi, öğretmen atamalarının bu yıl yapılacağını duyurdu.

Selvi, "Atama bekleyen öğretmen adayları rahat olsun. Bu söz bakan sözü. Ama ortada sadece söz yok. Milli Eğitim Bakanı öğretmen atamaları konusundaki hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını anlattı. 2022-2023 yılına yetiştireceklerinin altını çizdi." diye yazdı.

"Bakan Özer iki şey daha söyledi.

1- Bu yıl okul öncesi öğretmenliği kontenjanlarının fazla olacağını...

2- Yeni atamada kontenjanın yüzde 50’den fazlasının İstanbul’a verileceğini ifade etti." ifadelerine yer veren Selvi,  Milli Eğitim Bakanı Özer’in önceliklerinden biri olarak gördüğü okul öncesi eğitim konusunda önemli mesafe alındığına dikkati çekti.

Selvi yazısında, "Özel okullar sistemlerini kurmuşlardı. Ama devlet okulları bu konuda yetersizdi. Mahmut Özer’in farkı, bunu bir seferberlik şeklinde başlatıp devlet okullarını da bu yarışın içine soktu. Herkes çocuğunu okul öncesi eğitime vermek ister ama herkesin özel okullara gönderecek imkânı yok. Özellikle de İstanbul’da çalışan aileler açısından bu çok temel bir ihtiyaçtı. O nedenle devlet okullarının okul öncesi eğitim işine girmesi bu işin tabana yayılması açısından yerinde bir karar oldu. Şimdi okul öncesi öğretmen atamalarındaki kontenjanın arttırılmasıyla birlikte bu konudaki bir eksiklik de giderilecek." değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlığın öğretmen atamaları için hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladığı yönündeki izlenimini okuyucularıyla paylaşan Selvi, "O nedenle çok fazla bir gecikme beklemiyorum." dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir