• DOLAR 16.578
  • EURO 17.545
  • ALTIN 971.673
  • ...
Rusya 963 ABD vatandaşının ülkeyi girişini yasakladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'ya girişi kalıcı olarak yasaklanan 963 ABD vatandaşının listesini yayınladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bumerang etkisiyle ABD'nin kendisine dönecek olan Washington'un hasmane eylemlerine bundan sonra da gereken karşılığın verileceği belirtildi.

Açıklamada, ABD yönetiminin dünyanın geri kalanına 'kurallara dayalı bir neo-kolonyal dünya düzeni' dayatmaya çalıştığı ifade edilerek Rusya'nın bu yaptırımların amacının "ABD'nin, yeni jeopolitik gerçekleri kabul ederek tutumunu değiştirmeye zorlama amacı taşıdığı" ifade edildi.

Açıklamada, "Rusya, cepheleşme istemiyor ve her zaman saygı duyduğumuz ABD halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ve onlara hizmet edenlerden ayırarak dürüst, karşılıklı saygıya dayalı diyaloga açıktır. Rusya'nın kara listesine bizzat bu kişiler dahil edildi." ifadeleri kullanıldı.

Listede ABD Başkanı Joe Biden ve oğlu Hunter Biden, CIA Direktörü William Burns, ABD Ulaştırma Bakanı Paul Buttigieg, Savunma Bakanı Lloyd Austin, İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas gibi isimler yer alıyor. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir