• DOLAR 15.877
  • EURO 16.844
  • ALTIN 942.556
  • ...
Bakan Kirişci: Sokak hayvanlarına çözüm bulunması gerekiyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Türkiye'de Sokak hayvanları konusunun her zaman gündemde tutulması gerektiğini belirten Bakan Kirişci "Veteriner hekimlerin bu konuya yönelik çözümler için daha fazla mesai harcaması gerekiyor." dedi.

Kirişci, Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla Orman Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen "Veteriner Hekimler Birliği Kutlama Programı"nda konuştu.

Veteriner hekimlerin sadece hayvan sağlığına değil, gıda, çevre ve halk sağlığı gibi birçok alana da büyük katkıları olduğunu dile getiren Kirişci "Sokak hayvanları, ülkemizde her zaman gündemde tutulması gereken bir konu. Veteriner hekimlerin bu konuya yönelik çözümler için daha fazla mesai harcaması gerekiyor. Her gün başıboş hayvanların saldırılarına muhatap olmuş evlatlarımız var. Sosyal ve mesleki sorumluluk adına bazı çalışmaları yürütmemiz geriyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sokak hayvanları konusuna çok önem verdiğini belirten Kirişci, bu konuda tüm çözüm önerilerini önemsediklerini ve gerekli desteği vereceklerini belirtti.

(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir