• DOLAR 15.877
  • EURO 16.844
  • ALTIN 942.556
  • ...
Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması Türkiye Finali gerçekleştirildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları arasında her yıl organize edilen yarışmanın finali, Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yarışmaya 10'u Anadolu imam hatip lisesi ve 10'u imam hatip ortaokulu öğrencisi olmak üzere 20 öğrenci katıldı. Öğrenciler, Kur'an-ı Kerim okumalarının yanında jürinin sorularını da yanıtladı.

Lise kategorisinin birincisi Bursa'dan

Lise kategorisinde Bursa Osmangazi Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Yasir Akbulut birinci, olurken Isparta Işıkkent Anadolu İmam Hatip Lisesinden İbrahim Yaman ikinci, Rize Anadolu İmam Hatip Lisesinden Abdullah Karali üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde ise Konya Selçuklu Seyit Ulugülyağcı İmam Hatip Ortaokulundan Melih Demiröz birinci, Sakarya Erenler Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulundan Furkan Dımaoğlu ikinci, Ağrı Patnos Şehit Polis Taha Yasin Biçer İmam Hatip Ortaokulundan Habip Efe Çil üçüncü oldu.

Kaybedeni olmayan yarışmalar

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül de bu tür yarışmaların kaybedeni olmayan yarışmalar kategorisinde olduğunu ifade etti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir