• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
İslami Cihad: Güven içindeki evlerin hedef alınması işgalcinin şaşkınlığını gösterir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Hareketin Batı Şeria bölgesindeki sözcüsü Tarık İzzuddin, işgal güçlerinin bugün sabah esir Ömer Ceradat'ın Es-Sile El-Harisiyye'deki evini yıkması üzerine yaptığı basın açıklamasında, işgal rejiminin güven içindeki evleri hedef almasının kendisinin içine düştüğü güvenlik sorununun bir yansıması ve direnişin suratına attığı tokadın izini kapatma amaçlı sonuç getirmeyecek bir çaba olduğunu ifade etti.

İzzuddin bu haksızlığın, işgal rejiminin Filistin halkına yönelik "toplu cezalandırma" uygulamasının devam ettiğini gösterdiğini ve bu uygulamanın da onun vahşi yüzünü ortaya çıkardığını, bu uygulamanın planlı devlet terörü türünden olduğunu ve işgal rejiminin bu yüzden yargılanması gerektiğini dile getirdi.

Konu hakkında açıklama yapan Hamas liderlerinden Abdulhakim Hanini de esir Ömer Ceradat'ın evinin yıkılmasının korkakça bir terör faaliyeti olduğunu, işgal rejiminin Filistinlilere yönelik toplu cezalandırma politikasından kaynaklandığını ve Filistin halkının haklarına ve direnişe olan inancını ve bağlılığını sarsamayacağını vurguladı.

İşgal güçleri bugün sabah kalabalık bir askeri güçle düzenledikleri baskınla Ömer Ceradat'ın Es-Sile El-Harisiyye'deki evini içine patlayıcı yerleştirerek yıktı.

İşgal rejimi Gays ve Ömer Ceradat kardeşlerin, boşaltılmış durumdaki Homesh yahudi yerleşim merkezi yakınında 19 Aralık 2021 tarihinde yahudi yerleşimcilere yönelik olarak gerçekleştirilen ve bir yerleşimcinin öldürüldüğü, bazılarının da yaralandığı feda eyleminden sorumlu oldukları iddiasında bulunuyor. (İLKHA) 

Bu haberler de ilginizi çekebilir