• DOLAR 16.557
  • EURO 17.552
  • ALTIN 970.75
  • ...
Destici: Cumhur İttifakı içerisinde olmamız...
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İttifak ile ilgili soruları yanıtlayan Destici şunları söyledi;

''Cumhur İttifakı içerisinde ittifak ortağıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızla bir saat süren görüşmede öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, siyasi durum, 2023 seçimleri erken seçim var mı, yok mu? İttifaklar meselesi... Bütün bunları konuştuk.

Tabii sahada Cumhur İttifakı bileşenlerin yükselmesi, uyumunun artması bütün bunları konuştuk. Bunun dışında geliri düşük olan vatandaşımızın içinde bulunduğu durum, şartlar, fırsatçılar, stokçularla birlikte ücretli öğretmenlerin durumu ve Fahri Kur'an kursu öğreticileri de görüşmenin gündemindeydi.

Biz kurulduğumuz günden beri yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir siyasi anlayış içerisinde hareket ediyoruz. Biz ilkelerimizden hiçbir zaman vazgeçmedik. Cumhur İttifakı içerisinde olmamız ilkelerimizden vazgeçmemiz anlamına gelmiyor. Bu konuda da kimsenin bizden böyle bir talebi yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ekonomiye ilişkin tutumumuzla ve açıklamalarımızla ilgili bir iması dahi olmamıştır. Evet biz İttifakı'nın üyesiyiz. Ama ayrı bir partiyiz.

Cumhur İttifakı'nın adayı net olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.''

Bu haberler de ilginizi çekebilir