• DOLAR 16.59
  • EURO 17.41
  • ALTIN 969.168
  • ...
SON DAKİKA
Siyonist işgal rejimi Mescid-i Aksa'ya saldırdı: 90 yaralı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Siyonist işgal rejimi sözde polisi, Yahudi grupların Hamursuz Bayramı'ndaki kurban kesimini Mescid-i Aksa avlularında yapacaklarına ilişkin tehditlerinin ardından, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filistinlilere saldırdı.

İşgalciler, Kıble mescidi içine yoğun bir şekilde gaz ve ses bombası attı. Mescitte ibadet eden en az 90 Müslüman yaralandı.

Siyonist işgal rejimi Mescid-i Aksa'ya yönelik baskında kadınlara da saldırdı ve ateş etti.

Kudüs Kızılayı, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıda en az 90 kişinin yaralandığını duyurdu. Açıklamada Kudüs'teki tüm ambulans ekiplerinin teyakkuz halinde olduğu bilgisi geçildi.

Siyonist işgal rejimi sözde polisleri, yaralılara müdahale eden sağlık ekiplerine de saldırdı. İşgalciler ambulansların yaralıları almasını engelledi.

İbrani medyası "Şu anda Mescid-i Aksa'da gördüğümüz manzaralar geçen yıl yaşananlarla tamamen aynı, yani "savaş"a gidiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Mübarek Mescid-i Aksa'nın tarihi camlarını da kıran siyonist işgal rejimi sözde polisleri, Filistinlileri Mescid-i Aksa'nın içinden çıkarmaya çalıştı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir