• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
Meteoroloji'den sağanak ve zirai don uyarısı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, yeni soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-12 derece) düşeceğini belirterek yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışlarla ilgili uyarı yapıldı.

Açıklamada "Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ çevresinde başlaması beklenen yağışların yarın ilk saatlerden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı yağmur ve sağanak şeklinde devam etmesi beklenmektedir. Yağışların yarın Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir" denildi.

Zirai don uyarısına da dikkat çekilen açıklamada "Salı günü ilk saatlerden itibaren bölgemizin doğusunun (Kocaeli, Sakarya) yükseklerinde zirai don tehlikesi bulunmaktadır. Cuma günü sabah saatlerine kadar görülmesi beklenen zirai don tehlikesine karşı tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, kendi bölgeleri için meteorolojik rapor ve uyarıları dikkatle takip etmeleri önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir