• DOLAR 17.933
  • EURO 18.41
  • ALTIN 1039.38
  • ...
Bingöl basını iftarda buluştu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti’nin, salgın nedeniyle iki yıldır gerçekleştirilemeyen geleneksel iftar programı, bu yıl, yerel ve ulusal basın ile radyo temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Samimi geçen programda konuşan ve katılım için teşekkürlerini ifade eden Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, birlik ve beraberlik adına önemli bir tablo olan bu buluşmanın devamını diledi.

“Ramazan ayının manevi atmosferini teneffüs ettiğimiz bu günlerde düzenlediğimiz programda cemiyetimizin değerli üyeleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Arda: “Cemiyetimiz; her daim sağduyulu davranan, dedikodularla değil gerçek gündemle meşgul olan ve tek amacı şehrin gelişimi olan basın emekçilerimizin haklarını korumayı ve gelişimlerinde öncü olmayı temel ilke edinmiştir. Bu minvalde çalışmalarımızı sürdürüyor, yenilik için çaba gösteren tüm meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Haberciliğin sosyal medyada bilgi, belge ve gerçeklikten uzak bir tutumla icra edilemeyeceğini, bu yönde oluşan kamuoyu beklentilerinin de doğru olmadığını ifade eden Arda: “İşimiz doğru ve güncel haberleri paylaşmaktır. Dedikodularla haber yazılamayacağı gibi, teyitsiz ve belgesiz haberleri de paylaşmayı etik bulmuyoruz. Elbette eksik ve kusurlarımız olabilir. Ancak doğru olan, bireysel kusurların genele mal edilmemesi, varsa kusur ve eksiklerin ilgili basın kuruluşlarıyla paylaşılmasıdır. Bir kez daha meslektaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığımızı ifade etmek istiyor, birliğimizin perçinleşerek devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Programın sonunda, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda ve cemiyet üyesi Cuma Karaarslan tarafından üç dönemdir Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Sekreterliği görevini yürüten Ali Yıldırım’a, hizmet ve katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Bingöl’deki basın mensuplarının kaynaştığı böyle bir organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Ali Yıldırım; “Bu anlamlı takdimden ötürü Cemiyet Başkanımız Sayın Mahmud Arda ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Hizmet ve katkımız devam edecek inşallah” dedi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir