• DOLAR 16.823
  • EURO 17.576
  • ALTIN 978.05
  • ...
Batman'da 38 siyasi parti 414 dernek bulunuyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Akkurt, 414 derneğin faaliyet yürüttüğü Batman'da ayrıca 9 memur sendika şubesi, 44 memur sendika temsilciliği, 1 işçi sendikası, 5 işçi sendika şubesi ile 1 işveren sendika şubesinin çalışma yürüttüğünü aktardı.

Akkurt, Batman'da siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının resmi işlemlerini yaptıklarını söyledi.

Sivil toplum işlerinin sağlıklı yürütülmesi, resmi işlemlerin doğru ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Akkurt, merak edilen her türlü konuda her zaman kapılarının vatandaşlara açık olduğunu vurguladı.

Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüklerinin 2 yıl önce yeniden şekillenerek hizmet vermeye başladığını kaydeden Akkurt, kendisinin de bir yıl önce atandığını dile getirdi.

Akkurt, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün sunmuş olduğu hizmetler ve görevleri ile ilgili şunları aktardı:

"Dernek ve birliklerin kuruluş iş ve işlemlerini izlemek, kayıtlarını tutmak, dosyalamak ve arşivlemek, Derneklerin, izne tabi kelimeleri kullanma talepleri ile ilgili yazışmaları yapmak, derneklerin, kamu yararına çalışan derneklerden sayılma talepleri ile ilgili yazışmaları yapmak, dernek ve birliklere kütük numarası verilmesi, kütükten silinmesi ile ilgili işlemleri yürütmek ve izlemek, dernek ve birliklerin tüzel kişiliğinin sona ermesi ve tasfiyesi ile ilgili işlemleri yürütmek, derneklerin yurtdışından sağlayacağı ayni ve nakdi yardımlara ilişkin işlemleri yürütmek, dernek ve birlikler hakkındaki ihbar şikâyet ve denetim taleplerini incelemek ve değerlendirmek, 2860 sayılı kapsamında Yardım Toplama Kanunu kapsamında müracaat edilen yardım toplama izinleri iş ve işlemleri rutin bir şekilde devam etmektedir. Siyasi partiler il ilçe ve belde teşkilatlarının kuruluşları, kapanışları ve diğer iş ve işlemleri takip edilmektedir. Sendika, sendika şubesi ve sendika temsilciliklerinin kuruluşları, kapanışları ve diğer iş ve işlemleri takip edilmektedir."(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir