• DOLAR 16.356
  • EURO 17.573
  • ALTIN 971.585
  • ...
Malatya’da atıl durumdaki kamu kurumu itfaiye binası olarak hizmet verecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahaddin Gürkan'ın katılımıyla Toplum Sağlığı Merkezinin devri için protokol imza töreni düzenlendi.

Tören sırasında konuşan Gürkan, “Arguvan’da itfaiye binamız yeterli olmadığından dolayı orada kullanılmayan sağlık ocağı İtfaiye Daire Başkanlığımız tarafından Sağlık İl Müdürlüğümüzden talep edildi. Sağlık İl Müdürümde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına 5 yıllığına tahsisini uygun gördüler. İl Müdürümüze gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde çalıştıklarını belirten Gürkan, “İl Sağlık Müdürümüz Malatya’daki çalışmalarıyla, hizmetleriyle özellikle bütün insanlığı etkileyen Covid-19 virüsü ile mücadele sürecinde Malatya’da başarılı çalışmalar gerçekleştirdiler. Kendisinin şahsında bütün sağlık çalışanlarını kutluyorum. Ayrıca sağlık çalışanlarına da pandemi döneminde sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde ücretsiz toplu taşıma hizmeti verdik. Bugün de gece gündüz demeden haftanın 7 günü cansiperane bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarımızı onure etme adına MOTAŞ’a vermiş olduğumuz talimat doğrultusunda sağlık çalışanlarımız bu süreç içerisinde toplu ulaşım araçlarımızdan ücretsiz olarak yararlanacaklardır.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Recep Bentli ise şunları söyledi: “Arguvan ilçesinde eski toplum sağlığı merkezimiz bulunmaktaydı. Kamu yararını gözeterek bu binamızı itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyemize kullanma izni vermiş bulunuyoruz. Başkanımıza salgın döneminde bizlere sağladığı imkânlar ve sağlıkçılarımıza bu dönemde toplu ulaşımda ücretsiz yararlanma imkânı sağladığı için teşekkür ediyorum.”(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir