• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Batman Barosu Peygambere hakarete sahip çıktı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İslam’ın yüce peygamberi, insanlığın babası, Kur’an’ın şahitliğiyle ilk âlim, ilk bilge, bilginin ilk kaynağı, meleklerin bile kendisine secde ettiği Hazreti Âdem’i ve O’nun mukaddes eşi Hazreti Havva’yı cahillikle suçlayan sanatçı Sezen Aksu’ya her kesimden yoğun tepkiler gelmeye devam ediyor.

Halkın duygularına tercüman olması gereken Batman Barosundan ise akıllara ziyan nitelikte bir açıklama geldi.

İslam’ın kutsallarına, İslami değerlere hakaretleri ‘fikir özgürlüğü’ sayan Batman Barosu, sözde sanatçıya yönelik tepkilere karşı çıkarak hakareti savundu.

Batman Barosu İnsan Hakları Merkezi, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada tepki çeken şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği üzere ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun 2017 yılında ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ adlı şarkısı yayınlanmış ve birçok mecrada paylaşılmıştı. Ancak aradan beş yıl geçmesine rağmen geldiğimiz noktada Sezen Aksu, söz konusu şarkı nedeniyle hedef gösterilmiş ve toplumsal linçe maruz bırakılmıştır. Demokratik hukuk devleti için ifade özgürlüğü vazgeçilmez olduğu gibi, hukuk devleti için ‘hukuki güvenlik hakkı’ da olmazsa olmazdır. Son örnekte şarkı sözleri nedeniyle manevi değer ve inanışa saldırı gibi bir algı oluşturularak bir sanatçının ifade özgürlüğü ve sanatını özgürce yapması engellenmek istenmektedir. Bu durum açık bir biçimde demokratik hukuk devleti ilkesine aykırıdır.”

Batman Barosunun fikir özgürlüğü bahanesiyle Allah’ın peygamberine yönelik iğrenç hakarete sahip çıkması sosyal medya kullanıcıları tarafından da tepkiyle karşılandı.

2017 yılında çıkarıldığı belirtilen şarkının Sezen Aksu’nun resmi Youtube kanalında yeni yayınlandığını ifade eden sosyal medya kullanıcıları, HDP’ye yakınlığıyla bilinen Batman Barosu yönetimini, halkın değerlerine düşmanlık yapanları savunmaktan vazgeçmeye çağırdı.(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir