• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
HÜDA PAR’dan Serebral Palsili Çocuklar Derneği’ne ziyaret
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin İmir’e GİK Üyesi Hasan Bozdaş ile HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Hamdullah Er eşlik etti.

HÜDA PAR heyetini, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakaş ile dernek yönetimi karşıladı.

Ziyarette, HÜDA PAR heyeti engelli bireylere yönelik çalışmaları hakkında bilgi verirken SERÇEV'in çalışmaları hakkında da bilgiler aldı, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Özel gereksinimli bireylerden toplumsal yaşamda daha fazla istifade edilmesini umduklarını belirten İmir, bunun için aile ve toplumun farkındalık eğitimine ihtiyaç duyulduğunu söyledi. İslam’ın bu noktada da ayrımcılığı ortadan kaldırdığı ve liyakati ön plana aldığını ifade eden İmir, Hazreti Peygamber’in sefere çıktığında, yerine gözleri görmeyen sahabe Abdullah bin Ümmü Mektum’u vekil bırakmasının, İslam toplumu açısından engelli bireylerin mahiyetini net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtti.

Engelli bireylerin sosyal yaşama katılması noktasındaki engellerin ortadan kaldırılması gerektiği konuşulan ziyarette, engelli bireylerin, bugün Avrupa'da olduğu gibi, devlet kurumlarında bakıma terk edildiği bir anlayışa teslim edilmemesi, aksine zihni veya fiziksel becerilerinden yararlanılarak bireylerin en verimli oldukları şekliyle toplumda var olacakları ve ayrımcılığa maruz kalmayacakları bir ortamın oluşturulması gerektiği vurgulandı.

Sonraki süreçlerde de karşılıklı istişarelerinin devam etmesini arzu eden ve kendilerine düşen konularda sorumluluk almaya hazır olduklarını beyan eden HÜDA PAR heyeti, SERÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakaş’a ve dernek yönetimine misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir