• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Müftü Ali Macit soğuk kış günlerinde muhacirlerin unutulmaması gerektiğini hatırlattı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gerger Müftülüğünce Türkiye’de ve Suriye’nin farklı bölgelerindeki çadır kentlerde yaşamlarını sürdürmeye çalışan muhacirler için yardım seferberliği başlatıldı.

İlçe Müftüsü Ali Macit yaptığı açıklamada, “Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de müminleri kardeş ve dost olarak vasıflandırıp aralarında yardımlaşmayı ve sosyal adaleti emrettikten sonra biz inananların çok zor durumda ve çaresizlik içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz için Allah yardımcıları olsun diyerek, yardımlaşma ve dayanışma emrini tekrar emir sahibine havale etmek gibi bir lüksümüzün olmadığını, varlığın imtihanının şükür ve infak etmek olduğunun bilinmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Macit, “Bu motivasyon ve mümin kardeşliğinin gereği olarak Gerger ilçesinde başlatılan nakdî insani yardım seferberliğine duyarsız kalmayan âlicenap halkımız tarafından yapılan nakdî insani yardım, Türkiye Diyanet Vakfı insanî yardım hesaplarına yatırıldı.” dedi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir