• DOLAR 16.192
  • EURO 17.466
  • ALTIN 965.283
  • ...
Gram altın 1000 TL'yi aşacak! Batırel tarih ve rakam verdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

CNN Türk'te yayınlanan bir programda dolar kurunu "Şakkadanak dolar satarım" diyerek düşüreceğini söyleyerek esprilere konu olan iktidara yakın Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel'den gram altın için tahmin geldi.

Daha önce dolar paraşütsüz düşecek diyerek tahmini doğru çıkan Batırel, ABD Merkez Bankasının (FED) 26 Ocak'ta faizleri artıracağını belirterek gram altının 1000 TL'yi aşacağını söyledi.

ALIM FIRSATI! GRAM ALTIN 1000 TL'Yİ AŞACAK! 
BBN Türk kanalına konuk olan Necmettin Batırel'in gram altın tahmini şu şekilde:

"ABD Merkez Bankası Başkanı Powell güven vermiyor. 26 Ocak’ta faizleri artıracak. Faizi artırmak en son çare olacak bir yoldur. Faiz yüksek olursa maliyetler artar. Çin Merkez Bankası faizleri düşürdü. Bizle alay ediyorlardı ne oldu? Hadi onlarla dalga geçin

Amerika Tahvilleri elden çıkarılıyor. Elden çıkarıldığı için altın bundan olumsuz etkileniyor. Altının enflasyona karşı koruma özelliği var. Böyle bir savaş ortaya çıkarsa ons altın 2200-2400 dolara yükselebilir. Bunu unutmayalım. Altıncıların şu an beklemeleri lazım. Düşük fiyattan alım yapılabilir. İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp aşabilir. O yüzden beklemelerini tavsiye ediyorum. Sabretsinler"

 

Yatırım tavsiyesi değildir...

Bu haberler de ilginizi çekebilir