• DOLAR 13.58
  • EURO 15.29
  • ALTIN 794.226
  • ...
Siyonist işgal rejimi 130 Filistinliyi alıkoydu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Siyonist işgal rejimi, Filistin topraklarını işgalini sürdürüyor. Necef Çölü'ndeki Filistinli bedevilerin arazilerini gasp etmek isteyen siyonist Yahudiler, bölgede sözde "ağaçlandırma" projesi yürütüyor.

Sözde "ağaçlandırma" faaliyetini "mülkiyetlerine el koyma planının bir parçası" olarak gören Filistinliler, bölgede protesto gösterileri düzenliyor.

Siyonist işgal rejimi, ağaçlandırma faaliyeti kapsamında yürütülen kazı çalışmalarına karşı başlatılan protestoculara saldırdı. Olaylarda onlarca Filistinli yaralanırken şimdiye kadar en az 130 kişi esir alındı.

Necef bölgesindeki Arap köylerine elektrik ve su gibi hayati altyapı hizmetlerini sunmayan Siyonist işgal rejimi, bölgede yaşayan Filistinli bedevilerin arazi mülkiyetini de tanımıyor.

Necef Çölü'nde tamamı Filistinli bedevi 85 bin kişinin yaşadığı 38 Arap köyü bulunuyor. Filistin kaynaklarına göre, Siyonist işgal rejimi bugüne kadar 220 bin Filistinlinin yaşadığı 12 milyon dönümlük Necef Çölü'nün 11 milyon dönümüne el koydu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir