• DOLAR 16.049
  • EURO 17.312
  • ALTIN 963.509
  • ...
Elon Musk da zam yaptı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'dan Tesla'nın elektrikli araçları için geliştirdiği otonom sürüş yazılımı FSD (Full Self-Driving) için sürücülere kötü haber verdi. Musk, FSD fiyatının yükseldiğini açıkladı. Ayrıca, yazılım geniş sürüme yaklaştıkça aylık abonelik fiyatı da artacak.

Elon Musk'ın CEO'su olduğu Tesla, elektrikli otomobil modellerinde otonom sürüş teknolojisi üzerine adımlar da atıyor. Bunun için Full Self-Driving (FSD) yazılımını geliştiren ve beta olarak denenmesini sağlayan Tesla, şimdi ise yazılımın fiyatını yükselttiğini duyurdu. Hem de zam kararı, CEO Elon Musk tarafından açıklandı.

Elon Must’tan Tesla FSD için zam kararı!

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'dan şirketin FSD yazılımının fiyatını 2.000 dolarlık bir artışla 12.000 dolara çıkardığını söyledi. Yeni fiyatın yalnızca ABD'deki müşteriler için 17 Ocak'tan itibaren geçerli olacağını duyuran Musk, yazılım geniş sürüme yaklaştıkça FSD için aylık 199 dolarlık abonelik fiyatının da artacağını belirtti.

Tesla sürücülerinin, henüz beta aşamasında olan Tesla'nın kendi kendine sürüş yazılımına erişmek için iyi bir güvenlik puanına sahip olması gerekiyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir