• DOLAR 16.078
  • EURO 17.287
  • ALTIN 964.953
  • ...
Emekliler maaşlarının ne kadar olmasını istiyor?
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Emeklilerin genel sıkıntıları hakkında açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Van Şube Başkanı Mehmet Kaya, 2008'den önce emekli olanların aldığı maaşların çok düşük olduğunu belirterek yapılacak olan yeni düzenlenmede bunun mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiği söyledi.

 

Türkiye'de emekli maaşlarının enflasyonun altında kaldığını ifade eden Kaya, "Emekli maaşlarını enflasyon oranı baz alınarak belirleniyor. Enflasyon oranı 2008'den sonra emekli olanlar için iyi ama 2008'den önce emekli olanlar için değişen pek bir şey olmuyor. Emekliler olarak enflasyonun üstüne çıkmak istiyoruz fakat bir türlü çıkamıyoruz. Seyyanen zam ve iyileştirme yapılmasını talep ediyoruz." dedi.

"Türkiye'deki emekliler ateş şemsiyesinin altındadırlar"

Türkiye Emekliler Derneği Van Şube Başkanı Mehmet Kaya

Emeklilerin zorluklarla karşı karşıya olduğunu dile getiren Kaya, şunları söyledi:

"Türkiye'deki emekliler bir ateş şemsiyesinin altındadır. Asgari ücrete gelen zam çok iyi olmasa da iyi oldu. Emekli maaşlarının da asgari ücret seviyesine getirilmesini istiyoruz. Bununla ilgili genel merkezimizde çalışmalar yapılıyor. Devlet tarafından verilen bir maaş dışında emeklilere sağlanan herhangi bir imkân yoktur. İnşallah hükümet yetkilileri bizim de sesimizi duyar. Yetkililer gelip hâl hatırımızı sormuyor. Derneğimize resmi olarak üye olan 11 bin emekli var. Ama yetkililer, milletvekilleri hiç kimse bizi ziyaret etmiyor." (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir