• DOLAR 15.877
  • EURO 16.844
  • ALTIN 942.556
  • ...
O Dernek, pitbull saldırısına uğrayan minik Asiye'nin ailesi hakkında şikayette bulunacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gaziantep'te 22 Aralık günü bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş'in kızı Asiye, bahçede oyun oynarken 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısından güçlükle kurtarılan Asiye Ateş, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ve olay tüm ülkede infiale yol açmıştı.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK ÇAĞRISI
Olayın ardından Asiye'nin babası Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamayla işinden kovulduğunu ve kaldıkları evin site yönetimine ait olduğunu belirterek taşınacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise tüm belediye başkanlarına seslenerek "Sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem de bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

HAYVAN HAKLARI DERNEĞİNDEN TEPKİ ÇEKEN HAMLE
Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği (SOHAYKO), sosyal medyadan tepki çeken bir paylaşımda bulunarak köpeklerin saldırısına uğrayan aile hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. Gerekçe olarak da binlerce köpeğin barınaklara toplatılmasına neden olmaları gösterildi. Aile ise fotoğrafların saldırıya uğrayan Asiye'ye ait olmadığı söyledi. Söz konusu dernek, yanlış fotoğraflarla hem aileyi hem de minik Asiye'yi zan altında bıraktı. 

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir