• DOLAR 16.31
  • EURO 17.509
  • ALTIN 969.385
  • ...
HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Vatandaşın siyasete olan güveni ciddi şekilde zayıflamış
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Halk Buluşması” programı kapsamında mahalle sakinleriyle bir araya gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, burada vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

 

Genel Başkan Yapıcıoğlu’nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, sorunlarını dile getirip taleplerini anlattı.

Burada bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, memleketin her tarafını gezip vatandaşlarla bir araya geldiklerini, sorun ve sıkıntılarını dinlediklerini söyledi.

“Memleketin her tarafında kardeşlerimizle hemhal oluyoruz”

İki gündür Adana’da olduklarını belirten Yapıcıoğlu, “Yaklaşık 5 ayı aşkın bir süredir memleketin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına, her tarafa gidip oradaki kardeşlerimizle hemhal oluyoruz. Ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını dinlemek, sorularına cevap vermek, sıkıntılarına tercüman olup dile getirmek, basın aracılığıyla ya da bizzat o sorunu çözme makamında oturan kişilere iletme suretiyle elimizden bir şey gelirse bir katkı sunma ve halkımızla daha iyi tanışmak için dolaşıyoruz.” dedi.

“Sizi kandırmaya gelmedim”

Konuşmasında mahalle sakinlerine seslenen Yapıcıoğlu, “Buraya sizi kandırmaya gelmedim. Size tozpembe bir tablo çizmeye ya da vaatlerde bulunmaya gelmedim. Varsa sıkıntılarınız siz dile getirdikten sonra eğer gerçekten o konuda yapabileceğimiz bir şey varsa onu yapma gayretinde olacağımızın sözünü verebilirim sadece. Ama Rabbim lütfeder de onları çözme sorumluluğunu biz yüklenirsek inşallah çözme konusunda yine gayret sarf edeceğiz. Sorunları kesin çözme imkân meselesidir.” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşı bir kandırırsın, iki kandırırsın, üç kandırırsın, artık deniz bitti”

Yaptıkları ziyaretlerde halkın siyasete olan güveninin kalmadığını tespit ettiklerini vurgulayan Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

“5 aydır memleketi gezdiğimizde belki en fazla kendi açımızdan tespit ettiğimiz sorun şudur; vatandaşın siyasete olan güveni ciddi şekilde zayıflamış. Bunun sorumlusu da vatandaş değil. Bunun sorumlusu biz siyasetçileriz. Vatandaşı bir kandırırsın, iki kandırırsın, üç kandırırsın bitti. Deniz bitti. Şu anda da siyasetin içinde bulunduğu durumdan biz kendimiz siyasetçi olarak şikâyetçiyiz.”

“Hiçbir siyasetçinin menfaatini düşünüp milleti kutuplaştıracak sözler söylemesini doğru bulmayız”

Siyasetin üslubundan da şikâyetçi olduklarını kaydeden Yapıcıoğlu, “Şuna inanıyoruz; hangi partiden olursa olsun her bir siyasetçi kendi yol ve yöntemlerini, projelerini memleket için en iyisi olduğuna inanarak siyaset yapar. En azından teorik olarak bu böyledir. Ama hiçbir siyasetçinin, hiçbir kimsenin kendi ya da partisinin menfaati için memleketi zarara sokacak, vatandaşı birbirine düşürecek, ortamı gerecek, milleti kutuplaştıracak sözler söylemesini, hareketlerde bulunmasını doğru bulmayız. Hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur.” diye konuştu.

Yapıcıoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan mahalle sakinleri, var olan sorun ve sıkıntılarını anlattı.(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir