• DOLAR 16.783
  • EURO 17.497
  • ALTIN 976.05
  • ...
Umut Kervanı Vakfı Somali'de cami açılışını yaptı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Umut Kervanı Vakfı, dünyanın dört bir tarafında yaptığı insani yardım çalışmalarının dışında imza attığı kalıcı eserlerle mazlum ve mağdurlara umut olmaya devam ediyor.

Vakıf, bu kapsamda yaşadıkları bölgede ibadetlerini rahat ve uygun ortamda yapamayan Müslümanların, cami veya mescit ihtiyaçlarını da karşılıyor. İnşa edilen bu yapılar ibadethanenin yanı sıra bölgede bir eğitim merkezi olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca bölge Müslümanları bu camiler sayesinde sorunlarını çözebilecek bir ortama da kavuşuyor.

Yapımı tamamlanan cami, kurban kesimi gerçekleştirilerek ibadete açıldı.

Yapmış oldukları caminin açılışına katılan hayırsever Doktor Hasan Kaya, "Bu camiyi nasip eden rabbim hepimiz için hayırlı kılsın.  Bu caminin yapımında emeği geçen hacı Nur Hanım, Nurullah hocaya ve emekleri olan herkesten Allah razı olsun." şeklinde konuştu.

Afrika'da yaptıkları yardım çalışmaları hakkında bilgiler veren Umut Kervanı Vakfı Genel Sekreteri Nurullah Günaydın, "Umut Kervanı Vakfı olarak Afrika'nın Somali ülkesindeyiz. Doktor Hasan hocamızın eserini yerinde görüp caminin açılışını yaptık. Kendileri annesi ve babası adına yaptırmıştı. Allah onların mekanlarını cennet eylesin ve kendi dergahında kabul etsin inşallah. Kendilerine teşekkür eder Allah hayrını katbekat artırsın inşallah." ifadelerini kullandı.  

Cami açılışının sonrasında Kur'an kerim dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Günaydın, Doktor Hasan Kaya hocamızın katılımıyla cami açılışını yaptık. Açılıştan sonra Kur'an-ı Kerim hediye edildi ve yemek dağıtımı yapıldı." diye belirtti.  

Günaydın, "Caminin hemen yanında bulunan su kuyusunun da açılışını yapacağız. Doktor Hasan Kaya ve ailesi adına açılan su kuyusu hem camiye gelen insanlar hem de köy halkı faydalanılacaktır. Allah hayırlarını kabul etsin." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir