• DOLAR 16.369
  • EURO 17.577
  • ALTIN 972.582
  • ...
Meşal: Lübnan'daki mülteci kamplarını çatışma alanı yapmayacağız
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Fetih örgütüne bağlı Ulusal Güvenlik Güçleri tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit edilenlerin aileleriyle görüşen Halid Meşal "Hamas liderliği sizinle birlikte olmak ve maruz kaldığınız musibet sebebiyle sizi teselli etmek için geldi. Biz vatan toprağına dönünceye kadar Lübnan topraklarında misafir durumundayız." diye konuştu.

Meşal, bu ümmetin tarihini ve medeniyetini şehitlerin yazdığını dile getirerek "Her zaman şehitlerin ailelerinin yanında olmamız bize gurur olarak yeter." dedi.

Meşal, katillerin Burc Eş-Şimali mülteci kampında çok çirkin bir suç işlediklerini belirterek onların cezadan kaçamayacaklarını ama Hamas'ın Filistin safının ve kanının birliğinden yana olduğunu vurguladı.

Lübnan'daki Burc Eş-Şimali mülteci kampında meydana gelen yangında hayatını kaybeden Hamza İbrahim Şahin'in, 12 Aralık Pazar akşamı düzenlenen cenaze törenine Fetih üyesi silahlı kişilerin ateş açması sonucu Filistinli üç genç şehit olmuş ve bazıları ağır 10 kişi de yaralanmıştı. Yaralılar arasında Hamas Siyasi Birimi üyesi Zahir Cebbarin de vardı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir