• DOLAR 13.622
  • EURO 15.302
  • ALTIN 794.03
  • ...
Dr. Rangarjan, sakalın faydalarını anlattığı videoyla büyük beğeni topladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Sosyal medya üzerinden sürekli aydınlatıcı bilgiler paylaşan ve şu ana kadar 4,5 milyon takipçisi olan Dr. Karan Rangarjan, sakal ile ilgili yaptığı son açıklamalarla büyük beğeni topladı.

Sakal uzatmanın sağlık için iyi olduğuna dikkat çeken Rangarjan, sakallı ve sakalsız hastane çalışanlarını karşılaştıran bir araştırmaya atıfta bulunarak traşlı yüzlerin, ciddi bir tehlike olan metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) bakterisini taşıma olasılığının üç kat daha fazla olduğunu hatırlattı.

Rangarjan, bunun nedeninin, tıraş olmanın bu bakteriler için mükemmel üreme alanları olan mikro sıyrıklar oluşturmasından kaynaklı olabileceğine işaret etti.

Rangarjan, "Sakal aslında size süper yumuşak bir cilt verebilir. Bunun nedeni, sakalın güneşe maruz kalmayı engelleyerek sadece alttaki cildi yaşlanmaya karşı korumakla kalmayıp, aynı zamanda yüzünüzün etrafındaki cilde sürekli dokunmanızı engelleyen bir bariyer görevi görmesidir. Bu, cildinizi yağlı ve nemli tutan yağ bezlerinizin ürettiği yağları yanlışlıkla ovalamanızı engeller." dedi.

Rangarjan, "Sakal, sakallı bölgelerde güneş yanığı ve cilt kanseri riskini azaltabilir. Yüzde kıllanmanın, temiz tıraşlı yüzlere kıyasla UV ışığına maruz kalmayı üçte bir oranında azalttığına dair kanıtlar var." ifadelerini kullandı.

Video yayınlanalı birkaç gün oldu ve şu ana kadar yüzbinlerce fazla görüntülenme, yüzlerce yorum aldı. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir