• DOLAR 13.618
  • EURO 15.232
  • ALTIN 787.25
  • ...
Ekrem İmamoğlu: Mecburuz!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğluHollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde tarafından İBB'ye hediye edilen 1000 İstanbul Lalesi'nin sembolik dikimine katıldı. İmamoğlu, Emirgan Korosu'nda gerçekleştirilen etkinlikte gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

İmamoğlu'na yükselen döviz kurları ve açıklanan yeni enflasyon rakamı sonrasında İBB'nin sunduğu hizmetlere zam yapılıp yapılmayacağı da soruldu.

İmamoğlu:

"Yapmak zorundayız. Şimdi minibüsçü yolcu taşıyacak, arabasına mazot koyamıyorsa nasıl taşıyacak? Ülkemizdeki yakıt fiyatlarının artışları ortada. Gıda fiyatlarının artışları ortada.

Açıklanan enflasyon rakamlarıyla ilgili olmayan, depresyonu yüksek bir ekonomik dönem yaşıyoruz. Tarifsiz. Ben 30 yılı aşkındır iş yaşamımda farklı krizler yaşamış birisiyim. Kur meselesi bu ülkenin herhangi bir meselesi değildir. Siz eğer 500 milyar dolara yaklaşan bir dış borcu olan bir ülkeyseniz özellikle enerjide, akaryakıtta, petrolde tamamen dışa bağımlı bir ülkeyseniz 'beni döviz ilgilendirmez' safsatalarını söyleyemezsiniz. Bu şekilde milleti aldatamazsınız.

İmamoğlu yanıtlarında:

"BİZİM DE GÜCÜMÜZ BİR YERE KADAR"

Bütün bu maliyetler hayatımızın içerisinde. Bu kadar içimizi acıtan, insanların cebindeki paranın bu kadar kıymetsizleştiği, ücretlerimizin, paramızın işe yaramaz hale geldiği bir ortamda sistemin, çarkların dönmesi için insanlar mecburen fiyatlarını yenilemek zorunda kalıyor. Kamu da bunu yapmak zorunda. Tabii ki kamunun, belediyenin önceliği her şeye rağmen 'bir şekilde sübvanse edebilir miyim, en düşük nerede tutabilirim' çabası olacaktır. Ama bizim de gücümüz bir yere kadar."ifadelerine de yer verdi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir