• DOLAR 13.428
  • EURO 15.273
  • ALTIN 795.57
  • ...
FBI, WhatsApp mesajlarını okuyabiliyor!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Son yıllarda, başta WhatsApp olmak üzere anlık mesajlaşma uygulamalarındaki gizlilik sorunları daha sık gündeme geliyor.

Ortaya atılan birçok iddia, söz konusu uygulamalardaki mesajların başka kişiler tarafından
Property of the People (Halkın Mülkiyeti) grubu tarafından ortaya çıkarılan gizli Federal Soruşturma Bürosu (FBI) belgesi, aralarında WhatsApp ve iMessage'ın da bulunduğu 9 farklı mesajlaşma uygulamasının, istihbarat servisine veri sağladığını ortaya çıkardı.

Rolling Stone tarafından elde edilen belge, Meta'nın WhatsApp ve Apple'ın iMessage uygulamasının, FBI'a en çok veri sağlayan uygulamalar olduğunu gösteriyor.

Uçtan uca şifreli olmalarına rağmen, bazı durumlarda FBI’ın yazışmaları takip edebildiği belirtilirken, FBI’ın şirketlerden mesajlardaki kişisel verileri isteyebileceği de vurgulandı.
FBI’ın; telefon numarası, IP adresi, konum, mesaj atılma tarihi ve kişiler gibi bilgileri ele geçirebildiği ve gerçek zamanlı meta dataları talep edebileceği de belirtildi.

WHATSAPP'TAN AÇIKLAMA
Whatsapp yetkilileri, “WhatsApp üzerindeki bütün mesajlaşmalar uçtan uca şifrelidir ve mesajlar güvendedir. Güvenlik güçlerinden gelen talepleri dikkatlice inceleyip ona göre harekete geçiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir