• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 779.41
  • ...
Omicron vakasının kaç ülkede görüldüğü açıklandı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

ABD Başkanı Joe Biden’ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Beyaz Saray’da basın toplantısı gerçekleştirdi.

ABD'DE İLK OMİCRON VAKASI
Fauci, California ve San Francisco Kamu Sağlığı Birimi ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin Kaliforniya’da 1 kişide koronavirüsün yeni mutasyonu Omicron’u tespit ettiğini açıkladı.

GÜNEY AFRİKA'DAN DÖNEN KİŞİDE TESPİT EDİLDİ
Anthony Fauci söz konusu kişinin, aşılı olduğunu, 22 Kasım’da Güney Afrika’dan döndüğünü ve testinin 29 Kasım’da testi pozitif çıktığını söyleyerek hafif semptomlarının bulunduğunu aktardı.

"ABD’de ilk Omicron vakasının tespit edilmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyorduk" diyen Fauci, “Sanırım şu anda olanlar, insanların aşı olmasının neden önemli olduğuna dair başka bir örnek" ifadelerini kullandı.

OMICRON, 28 ÜLKEYE YAYILDI
Bulaşıcılığı yüksek olan koronavirüsün yeni varyantı Omicron, şu ana dek 28 ülkede görüldü:

Güney Afrika
Botsvana
Hong Kong
İngiltere
Çekya
Belçika
İsrail
İtalya
Danimarka
Avustralya
Hollanda
Almanya
Avusturya
Kanada
Fransa
İskoçya
İsviçre
Mozambik
Malta
Zimbabve
İspanya
Suudi Arabistan
Japonya
İran
Gana
Norveç
Nijerya
ABD
DSÖ: SAYININ ARTMASINI BEKLİYORUZ
Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un Omicron mutasyonunun görüldüğü ülke sayısının artmasını beklediklerini açıkladı.

"SEYAHAT YASAKLARI YAYILMASINI ENGELLEMEYECEK"
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Bu, yolcuların seyahatten önce ve/veya varışta taranması ya da uluslararası yolculara karantina uygulanması gibi yeni mutasyonun yayılmasını geciktirmeye veya azaltmaya yönelik önlemleri içeriyor. Seyahat yasakları, Omicron'un uluslararası yayılmasını engellemeyecek ve yaşam, geçim kaynakları üzerinde ağır bir yük oluşturacaktır" dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir