• DOLAR 13.611
  • EURO 15.23
  • ALTIN 785.97
  • ...
BAE, İran'la da ilişkilerini geliştiriyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Bakıri, geçtiğimiz hafta  Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BAE'deki temaslarına ilişkin bilgi vermişti.

BAE Devlet Başkanı Diplomasi Danışmanı Enver Gargaş ve Devlet Bakanı Halife Şahin el-Marar ile görüştüğünü aktaran Bakıri, "İran-BAE ilişkilerinde yeni bir sayfa açma konusunda anlaştık." ifadelerini kullandı.

BAE resmi ajansı WAM'da yer alan haberde, Bakıri'nin Gargaş ve Marar ile bir araya geldiği görüşmede, "ortak çıkarlar doğrultusunda iyi komşuluk temeline dayalı ilişkileri geliştirmenin teyit edildiği" kaydedilmişti.

BAE, Tahran’a heyet gönderiyor

BAE Başkanı'nın diplomatik danışmanı Enver Gargaş, ülkesinin Tahran ile ilişkileri iyileştirme çabalarının bir parçası olarak, Tahran’ı BAE’den bir heyetin ziyaret edeceğini belirtti. Görüşmenin tarihine ilişkin soruya ise “Ne kadar erken, o kadar iyi ve tüm ekibimiz bunun farkında.” Diyerek cevap verdi.

Görüşmenin ana fikrinin ise ilişkilerde yeni bir sayfa açmak olduğu BAE tarafından da yinelendi

Gargaş ayrıca "İran’ın Körfez ile köprüleri yeniden inşa etme konusunda bir arzusu var. Biz de bunun önemli bir gelişme olduğunu düşünüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir