• DOLAR 13.633
  • EURO 15.221
  • ALTIN 788.084
  • ...
Türkiye-BAE ilişkileri!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Erdoğan, Ekonomik İş birliği Teşkilatı’nın 15’inci zirvesi için gittiği Türkmenistan’dan dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, “Muhammed Bin Zayed’le 2011 yılında bir görüşmemiz olmuştu. Ondan sonra bazı değişik dönemler yaşadık. Ama biz tamamen ipleri koparmadık. En azından istihbarat teşkilatları karşılıklı olarak görüşmelerine devam etti. Bu arada ticari olarak da ilişkilerimiz devam etti. Arzu edilmeyen gelişmeler olmasına rağmen sonunda iş iyi bir noktaya geldi” dedi.

“Hakikaten adeta bir aile hassasiyeti içerisinde bir ziyaret oldu” diyen Erdoğan, “Bu ziyarette de bu anlaşmaları gerçekleştirdik. Bu anlaşma metninde olan maddeler inanıyorum ki Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında yeni bir dönemin başlamasına ve bunu kalıcı kılmaya vesile olan bir adım oldu. Gerek ikili gerek heyetler arasındaki görüşmelerimiz çok çok iyi geçti ve orada imzaları attık” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Bundan sonraki sürece yönelik de nasip olursa şubat ayı içerisinde benim bir iadeiziyaretim olacak. Benden önce gerek Dışişleri Bakanım gerek Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanımın ziyaretleri olacak. Ön hazırlıklar olacak. Arkasından şubatta da inşallah ben geniş bir heyetle gideceğim ve bazı adımları çok güçlü şekilde atacağız” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleşmesi planlanan 10 Milyar dolarlık yatırım ile iki ülke arasında farklı bir gelecek inşa edileceğini vurguladı.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir