• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 779.41
  • ...
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretler sürüyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Seçimlerin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) son olarak AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ziyaret etti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay tarafından karşılanan heyet, Ay ve yönetimini tebrik etti.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Koçer, yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, “GGC çok güçlü ve oturmuş bir yapı. Yeni dönemde de yeni ve büyük başarılara imza atacağınıza, yerel basının sorunlarını Gaziantep’ten ulusala taşıyarak çözümde öncü olacağınıza inanıyorum. Her konuda elimizin erdiği ve gücümüzün yettiğince yanınızda olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

“Pandemi hepimizi her anlamda değiştirdi”

Covid-19 salgının etkilerine değinen Koçer, “Öncelikle pandemi hepimizi her anlamda değiştirdi, dönüştürdü. Bütün dünyayı değiştirdi. Değiştirmeye de devam ediyor. Dünyanın oturduğu bir eksende gittiği bir yer vardı. Pandemi bunu çok hızlandırdı. Önce eve kapandık. Çok hızlı dönüştük, dijitalleştik. Bazı geçişler çok hızlı oldu. Uyum süreci yaşamadan alıştık. Tedarik zincirleri koptu. ‘E-ticaret’ denen kavram hayatın parçası oldu. Bütün dünya sağlık sorunlarının yanında enerji, eğitim ve ürün tedarik sorunları ile karşı karşıya kaldı. Çözümü dijitalleşmede bulduk. Bu sürece hızla adapte olduk, olmaya devam ediyoruz. Yerel basınımız da hızlı bir dijitalleşme süreci yaşadı, yaşıyor.” diye konuştu.

“Dünya ekonomisinin alt üst olması bizi de etkiledi”

Salgın sürecindeki dijitalleşme hızının ve tedarik zincirlerinin kopmasının getirdiği sorunların bütün dünyada ekonomik sonuçları olduğuna dikkat çeken Koçer, “Allah’a şükür ülkemizde enerji, üretim ve tedarik zinciri konusunda sıkıntı yaşanmadı. Ancak dünya ekonomisinin alt üst olması tabi ki bizi de etkiledi. Tabi fırsatçıların ve muhalefetin de olumsuz tavrıyla birlikte ülkemizde de bazı sıkıntılar yaşandı. Ancak güçlü bir ülkede yaşıyoruz. Başarılı ve ekonomiyi bilen bir hükümetimiz var. Bu sorunları milletimizle birlikte en kısa sürede aşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Pandeminin en zor dönemlerinde bile ülkemizde üretim, tedarik ve enerji zincirini nasıl ayakta tuttuysak, pandemi sonrası ekonomik zorlukları da en iyi şekilde yine biz çözeriz, çözüyoruz. Bakın ihracat sürekli artıyor. Bugün dünyanın en önemli tıbbi malzeme imalat ve tedarikçisi durumundayız. Kendimizi bütün dünya ile birlikte bir anda içinde bulduğumuz sorunları ülkemiz için krize dönmeden çözmeye başladık. Çok kısa sürede döviz kuru, stokçuluk ve fırsatçılıktan kaynaklanan sorunları da devletimizin denetleme kurumları ile birlikte çözeceğimizden kuşkumuz yok, sizlerin de olmasın.” ifadelerini kullandı.

“Basın sektöründe de sıkıntılar yaşandığını biliyoruz”

Basının sorunları konusunda çok duyarlı olduklarını ifade eden Koçer, “Geçmişten gelen pek çok sorunu çözdük. Şu an dünyanın içinde bulunduğu sorunlardan ve ekonomik problemlerden kaynaklı olarak bütün sektörlerde olduğu gibi basın sektöründe de sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Emin olun ki bugüne dek yaptığımız gibi bundan sonra da sizin bizimle paylaştığınız her sorunu en kısa sürede çözeriz. Öncelikle GGC’yi kutluyorum. Sizin bizimle paylaştığınız ve bizim merkeze götürdüğümüz her sorun önce ‘Böyle bir sorun mu varmış’ tepkisiyle karşılanıyor. Ancak sonra o sorun Türkiye’de gündem oluyor ve tabi çözüyoruz. Şu anda yaşanan pek çok sorunda da GGC’nin öncü olacağına eminim. Tabi biz de gündeme ve merkeze taşıyıp çözme konusunda öncü ve destek olacağız.” dedi.

 Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) yönetim ve üyeleri ile bir kez daha bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirtti.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay ise basının yaşadığı sıkıntıları anlatarak çözümü konusunda destek istedi.

“10 Ocak Gazeteciler Günü’ ödül törenlerimiz devam edecek”

Heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Ay, “14 kişiden oluşan yönetimimizi zaten tanıyorsunuz. 10 Ocak ödül töreni etkinliklerimizden, meslektaşlarımız için yaptığımız toplu konut projesine kadar, geçen dönem çalışmalarımızı biliyorsunuz. Yeni dönemde aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte çok daha önemli ve başarılı projelere imza atmak için çalışıyoruz. İlk olarak eğitim diyoruz. Meslektaşlarımızın gelişimlerini arttırmak amacıyla bu dönem ‘Basın Akademisi’ kurarak çalışmalara başlayacağız. Hızla gelişen dünya ve teknolojiye karşı hızlı öğrenmemiz ve gelişmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Ayrıca pandemi nedeniyle ara verdiğimiz ‘10 Ocak Gazeteciler Günü’ ödül törenlerimize bu dönem tekrar çok daha güçlü olarak devam edeceğiz ve çok daha fazla projelerimiz var. Günü geldikçe paylaşmak ve destek istemek adına sizlere aktaracağız.” diye konuştu.

“Ekonomik zorluklar ve döviz kurunun durumu bizi zora sokuyor”

Basınının her kademesiyle zor günler yaşadığına dikkat çeken Ay, şunları söyledi:

“Çalışan emekçi kardeşlerimiz ekonomik zorluklar yaşıyor. Biz GGC yönetimi olarak onların hayat şartlarını iyileştirmek adına projeler üretiyoruz. Ayrıca gazete sahipleri pek çok sorunla boğuşuyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorluklar ve döviz kurunun durumu bizi zora sokuyor. Şu anda gazete kağıdının tonu 600 dolardan 900 dolara fırlamış durumda. Ancak sizin paranız olsa bile kağıt bulamama sorunu yaşıyoruz. SEKA’nın kapatılması Türk basın sektörüne büyük darbe vurdu. SEKA’ya da muadil bir kağıt üretim tesisinin acilen kurulması gerektiğini düşünüyoruz. Sizi sorunlara boğmak istemezdik ancak yerel medya yaşam savaşı veriyor. TV ve radyolar frekans ücretlerini döviz olarak ödüyor. Gazetelerin resmi ilanları başlı başına sorun. Resmi ilanlar yerel basına birim başına 20 TL’ye veriliyor. Yeni dönemde bu en az 30 TL’ye çıkartılmalı. Yerel icra ilanları ulusal basına gönderiliyor. Biz sizlerin iyi niyetini biliyor ve sorunlarımızı çözmek için çalıştığınıza inanıyoruz. Sizinle paylaştığımız her konuyu takip ettiğinizi biliyoruz. Bu nedenle ülkemiz ve bütün dünya gibi sıkıntılı bir dönemden geçen yerel basınımızın sorunlarını sizlerle paylaşıyor ve desteklerinizi bekliyoruz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir