• DOLAR 13.457
  • EURO 15.285
  • ALTIN 792.86
  • ...
Müslüman Alimler Birliği: İşgalcilerle iş birliği yapan Arap ülkeleri haram işliyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Alimler Birliği yaptığı açıklamada, Müslümanların siyonist işgal rejiminden görmüş olduğu bütün zulme rağmen bazı Arap ülkelerin, onlarla iş birliği yapmalarını çirkin bir davranış olarak niteledi.

Alimler Birliğinin Genel Sekreteri olan Prof. Dr. Ali Karadaği adına yapılan açıklamada, "Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Fas gibi ülkelerin işgalci siyonist rejimle iş birliği anlaşmaları ve pratiğe dönük adımlar atmada çılgınca koşmaları, çirkin bir iştir ve şer'i açıdan da haramdır. Hazreti Ömer'in, Selahaddin-i Eyyubi'nin ahitlerine ve Filistin halkının haklarına ihanettir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Birliğin; Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin davasına desteğinin devam edeceği siyonist çete işgaline ve kim olursa olsun işgal rejimiyle girilecek normalleşme sürecine karşı mücadele edeceği vurgulandı.

Açıklamada, Birliğin daha önce de "normalleşme" anlaşmalarına defalarca karşı durduğu ve çalışmalar yaptığı hatırlatılarak Filistin meselesindeki aynı hassasiyetlerinin devam edeceği kaydedildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir