• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 777.583
  • ...
Türkiye'nin en ucuz ekmeği Ağrı'da üretilmeye başlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Türkiye'de ekmeğin 3-4 TL'den satılma konusunun tartışıldığı bu günlerde Ağrı Belediyesi'nden önemli bir adım geldi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı'da yaşanan ekmek üretimi ve dağıtımı sorununa karşı bugünden itibaren ekmeği 1.40 TL'den satmaya başlayacaklarını söyledi.

 

"Ağrı’da ki vatandaşlarımız belki de Türkiye’nin en ucuz ekmeği alabilecek"

Bu fiyat ile Türkiye'nin en ucuz ekmeğini satacaklarını belirten Sayan, ekmek üretimi noktasında sıkıntı yaşamadıklarını hatırlattı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Savcı Sayan, "Ekmek üzerine son günlerde spekülasyon, manipülasyon yapılıyor. 4 lira-5 lira olacak, ekmek bulunmuyor. Böyle iftira ve algılarla bizi, halkımızı tedirgin etmeye çalışıyorlar. Biz Ağrı Belediyesi olarak, bugünden itibaren yarın piyasada olacak şekilde 1.40 TL ile ekmeğimizi satışa sunuyoruz. Dolayısıyla Ağrı’da ki vatandaşlarımız belki de Türkiye’nin en ucuz ekmeği diyebileceğimiz fiyata alabilecekler. Ekmek bulunmaması ya da fiyatın yüksek olması konusunda herhangi bir korku olmasın, ekmek bizim için kutsaldır." dedi.

"En ucuz ulaşım Ağrı’daydı, en uzun ekmekte Ağrı’da olacak"

Savcı Sayan yarından itibaren bütün marketlere ekmek vermeye başlayacaklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

Halkımız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yarından itibaren bütün marketlere de vereceğiz. Yaklaşık olarak 100 bin ekmeği, ihtiyaç olması halinde kapasiteyi de daha da arttırabilecek şekilde ekmeği 1.40 TL ile satışa sunacağız. En ucuz ulaşım Ağrı’daydı, en uzun ekmekte Ağrı’da olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da İnşallah Ağrı’yı örnek alır, ekmek fiyatını aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak.

Ağrı Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasını ziyaret eden Belediye Başkanı Sayan il genelinde çeşitli noktalara yerleştirilen 15 büfe ile halkın ekmek tedarik konusunda da sorun yaşamayacağını belirtti.

Bilindiği gibi son günlerde yaşanan zamlar nedeni ile maliyetini karşılayamadıklarını söyleyen kentteki fırıncılar, market ve bakkallara ekmek satışını durdurmuştu. Ekmek fiyatı için talep ettikleri fiyat gerçekleşene dek ekmek vermeyeceklerini, satışları fırınlardan sağlayacaklarını ifade etmiştelerdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir